Integruota istorijos- tikybos pamoka ,,Krikšto reikšmė Lietuvai“ PDF Spausdinti El.paštas

Senajame Kvedlinburgo vienuolyno metraštyje aprašant 1009-ųjų kovo 9-osios įvykius buvo pirmą kartą paminėta Lietuva. Minint 1010 metų sukaktį nuo šio svarbaus įvykio, gegužės 3 dieną vyko atvira, integruota istorijos- tikybos pamoka ,,Krikšto reikšmė Lietuvai“.

Pamoką, vedamą 8 klasės mokiniams, stebėjo rajono katalikų tikybos ir istorijos mokytojai iš Tauragės rajono mokyklų: Martyno Mažvydo, Žygaičių, Lauksargių, o taip pat kolegos iš Gaurės.
Nagrinėdami istorinį šaltinį, mokiniai prisiminė kokiomis aplinkybėmis buvo pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas. Po to grupėse aptarė krikšto priėmimo priežastis, eigą bei krikšto reikmę Lietuvai.
Kitoje pamokos dalyje mokiniai „nusikėlė“ į mūsų eros pradžią, nes su Jėzumi prasidėjusi nauja Dievo ir žmonijos bendravimo era laikoma Krikščionybės įsikūrimo pradžia. Pamokoje aštuntokai sužinojo, kodėl žmogui reikalingas Krikštas, susipažino su krikšto simboliais. Skaitydami Šventajame Rašte aprašytus Jėzaus pamokymus suprato, kad būti krikščionimi - tai sekti Kristumi savo gyvenimu ir darbais.
Kaip teigė pamoką apibendrinę aštuntokai, pamokoje jiems patiko viskas: ir užduotys, ir dvi mokytojos, ir netradicinė pamokai erdvė, nes pamoka vyko Gaurės bažnyčioje. Todėl vienareikšmiškai kartojo: tokių pamokų reikėtų daugiau.

Skirmutė Jakštienė, katalikų tikybos mokytoja
Aušra Norvilienė, istorijos mokytoja